Skip to main content

Formy i metody aktywności ruchowej w przedszkolu

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
85 zł
Uzyskaj dostęp
Szkolenie
Materiały dodatkowe

Aktywność ruchowa to podstawa rozwoju fizycznego, umysłowego, emocjonalnego i społecznego dziecka. Ruch jest stymulatorem rozwoju. Każdy dzień w przedszkolu powinien być przepełniony różnymi formami ruchu. Prawidłowo przygotowane i przeprowadzone zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne i inne zestawy ćwiczeń to sposób na kształtowanie dobrej kondycji fizycznej dziecka. Także pobyt na świeżym powietrzu warto zagospodarować ciekawymi formami aktywności ruchowej.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu dowiesz się:
  • Jak organizować i realizować edukację zdrowotną przez ruch?
  • Jak zbudowana jest piramida aktywności fizycznej przedszkolaka?
  • Jakie są podstawowe formy aktywności ruchowej w przedszkolu?
  • Jakie zabawy ruchowe można organizować w pracy z małym dzieckiem?
  • Jak prowadzić ćwiczenia poranne i zajęcia ruchowe?
  • Jak wykorzystać nietypowe przybory podczas zabaw i zajęć ruchowych?
  • Jak pomóc dziecku rozładować nadmiar energii?
  • Jak wzmacniać kondycję fizyczną i równowagę emocjonalną?
  • Jak pomóc dzieciom, które unikają aktywności ruchowej?

Poprzez systematycznie i prawidłowo prowadzone zabawy oraz ćwiczenia ruchowe uczymy nawyków i wzorców ruchowych. Pomagamy poznawać dziecku możliwości jego ciała. Pamiętamy, że ruch trenuje nie tylko mięśnie, lecz również umysł i psychikę.

Marzenna Kłos

Jestem nauczycielką i dyrektorką przedszkola oraz wykładowcą metodyki wychowania przedszkolnego. Prowadzę też firmę edukacyjną. Współorganizowałam kilka edycji Forum Inicjatyw Ekologicznych oraz Wojewódzkich Targów Edukacyjnych. Od wielu lat współorganizuję Mistrzostwa Tańca Towarzyskiego Przedszkolaków. W prowadzonym przeze mnie przedszkolu wdrażamy nowatorskie programy i metody pracy. Preferujemy m.in. metodą zadaniową, „Klucz do uczenia się”, Metodę Dobrego Startu czy Plan Daltoński. Trenowałam akrobatykę sportową i różne rodzaje tańca. Do dziś amatorsko uprawiam kilka dyscyplin sportu. Poznałam smak sportowego zwycięstwa i porażki. Może – dzięki tym moim doświadczeniom – moja córka ukończyła AWF…?

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego tylko348, który obniży cenę o 150 zł. Za dostęp do 16 szkoleń zapłacisz tylko 348 zł, co daje niecałe 22 zł za szkolenie!
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Kup dostęp do wszystkich szkoleń!

498 zł  348 zł z kodem tylko348

Zapraszamy do pobrania materiałów dodatkowych do szkolenia:

Ocena szkolenia

0.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
No Reviews Found!
Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!